Global menu

Our global pages

Close

Rusza XIII edycja Law Games – do wygrania płatna praktyka w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

  • Poland
  • Press_Releases

14-05-2018

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland wspólnie z Wierzbowski Eversheds Sutherland już po raz trzynasty organizują konkurs Law Games. Zapisy ruszają 14 maja 2018 r. Nagrodą główną jest możliwość odbycia płatnej praktyki w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

XIII edycja Law Games skierowana jest do studentów III, IV i V roku prawa i absolwentów studiów prawniczych, którzy ukończyli studia maksymalnie rok przed finałem konkursu.

Eliminacje do konkursu rozpocznie test online, który sprawdzi wiedzę z szeregu dziedzin prawa i wyłoni finalistów. W finale uczestnicy będą musieli rozwiązać kazus z zakresu prawa gospodarczego, przygotowany przez prawników kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, uczestnicy będą musieli wykazać się znajomością języka angielskiego – finałowe zadanie, oprócz standardowej wersji polskiej, będzie wymagało krótkiego streszczenia w języku angielskim.

Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody. Oprócz nagrody głównej, jaką jest praktyka w Wierzbowski Eversheds Sutherland, przewidziane są także nagrody książkowe dla zwycięzców oraz drobne upominki dla wszystkich finalistów.

Aby zgłosić się do udziału w konkursie należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie wydarzenia.

– Cieszę się, że konkurs od lat spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że i w tym roku nie będzie inaczej. Serdecznie zapraszam do udziału wszystkich, którzy start swojej kariery widzą w dużej międzynarodowej organizacji. Zależy nam, by nasi praktykanci mogli zdobywać jak najszersze doświadczenie, uczestnicząc w złożonych projektach łączących różne dziedziny prawa – mówi Tomasz Zalewski, partner zarządzający kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. – Ten konkurs jest również dla nas dużą wygraną, co znakomicie pokazuje doświadczenie lat minionych. To właśnie dzięki Law Games poznaliśmy kilka wyjątkowych osób, które podczas praktyk zaskoczyły nas wiedzą, pasją, zaangażowaniem i dużą samodzielnością, w efekcie czego zaproponowaliśmy im dalszą współpracę. Jestem przekonany, że i teraz będzie podobnie. Trzymam kciuki za wszystkich uczestników – dodaje Tomasz Zalewski.

Zapraszamy do udziału! Więcej szczegółów na: lawgames.elsa.org.pl


Ogólnopolski Konkurs Law Games jest wspólnym przedsięwzięciem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland i kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Pierwsza edycja Konkursu odbyła się w 2005 roku. Projekt powstał z myślą o studentach i absolwentach studiów prawniczych, którzy nie mają wielu okazji do sprawdzenia swojej wiedzy w praktyce. Dzięki Konkursowi młodzi adepci prawa mają okazję rozwiązać sprawy z zakresu prawa cywilnego, z którymi profesjonalni prawnicy mają do czynienia w swojej codziennej pracy. Udział w Law Games jest wyjątkową szansą na postawienie pierwszych kroków na ścieżce prawniczej kariery.

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Kontakt dla prasy

Renata Misiewicz
Zespół Public Relations 
+48 22 50 50 719
renata.misiewicz@eversheds-sutherland.pl