Global menu

Our global pages

Close

Wierzbowski Eversheds Sutherland doradcą sprzedających przy inwestycji Abris Capital Partners w spółkę ITP. S.A.

  • Poland
  • Press_Releases

23-07-2018

Kancelaria Wierzbowski Eversheds Sutherland zapewniła kompleksowe doradztwo prawne na rzecz właścicieli spółki ITP S.A. w związku z inwestycją funduszu Abris Capital Partners w znaczący pakiet akcji tej spółki.

Spółka ITP S.A., będąca jednym z wiodących polskich producentów wypełniaczy tkankowych i kosmeceutyków, została założona w Polsce w 2006 roku m.in. przez Gabriela Drigo i Dominika Śliwowskiego. Początkowo spółka działała jako dystrybutor biomedyczny, by z czasem stworzyć własny dział badań i rozwoju oraz zacząć produkcję własnych marek kosmeceutyków (Neauvia) i opracować własne technologie związane z zapobieganiem starzeniu się skóry (Zaffiro). Aktualnie poza produkcją wypełniaczy tkankowych i kosmeceutyków spółka jest dystrybutorem urządzeń medycznych do klinik medycyny estetycznej oraz sprzętu sportowego do klubów fitness i SPA w Europie i na świecie. Firma posiada pięć spółek zależnych: we Włoszech, Niemczech, Polsce i Szwajcarii.

Podpisana umowa jest czwartą inwestycją III funduszu Abris CEE Mid Market Fund, który został finalnie zebrany w 2018 roku. Abris Capital jest uznanym inwestorem private equity koncentrującym się na inwestycjach kapitałowych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Fundusz powstał w 2007 roku, aby prowadzić inwestycje wielkości 20 - 60 milionów euro w spółki na etapie wzrostu w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Zespół doradzający przy transakcji pracował w składzie: Michał Karwacki (partner, szef praktyki PE & VC), Ewa Szlachetka (partner, szef praktyki M&A i rynków kapitałowych), Anna Derdak (counsel, szef praktyki podatkowej), Renata Patoka (counsel w zespole M&A), Natalia Burchardt (senior associate w zespole M&A), Marek Tołcz (associate w zespole M&A) oraz Zofia Piekarczyk (associate w zespole Consumer Product Compliance & Life Sciences).

Za rozwój praktyki private equity oraz venture capital w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland odpowiada adwokat Michał Karwacki, który jako partner dołączył do zespołu w kwietniu 2018 roku. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu, zdobyte w działach transakcyjnych międzynarodowych kancelarii prawnych. Kierowany przez niego zespół oferuje kompleksową obsługę prawną w zakresie inwestycji funduszy private equity i venture capital w spółki portfelowe oraz wyjścia z inwestycji, z szczególnym naciskiem na spółki z sektora nowych technologii i innowacyjnych produktów, kosmetyków, spożywczego, TMT i FMCG.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back