Global menu

Our global pages

Close

Witold Sławiński Wiceprezesem Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki

  • Poland
  • Press_Releases

05-07-2018

Witold Sławiński, adwokat w zespole technologii przemysłowych kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland, został wybrany na Wiceprezesa Zarządu utworzonego w maju 2018 roku Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju Relacji i Współpracy Gospodarczej z Krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki (ASEMEA).

Celem stowarzyszenia jest budowanie i zacieśnianie relacji gospodarczych, społecznych, kulturalnych i naukowych z krajami Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. Stowarzyszenie chce działać na rzecz wzmacniania więzi z przedsiębiorcami, środowiskami biznesowymi, organami władzy, instytucjami państwowymi i samorządowymi oraz inicjować i promować aktywną współpracę na rzecz wymiany wiedzy dotyczącej ww. obszarów.

Witold Sławiński został wybrany na Wiceprezesa Zarządu stowarzyszenia z uwagi na szerokie doświadczenie w obsłudze prawnej projektów i transakcji międzynarodowych. Specjalizuje się w doradztwie prawnym przy procesach inwestycyjnych i kontraktach budowlanych dla firm sektora budowlanego, w szczególności podmiotów z branży automatyki budynkowej. Zajmuje się również reprezentowaniem klientów w sprawach spornych i doradztwem w zakresie prowadzenia negocjacji biznesowych oraz zawierania i opiniowania umów handlowych, w szczególności umów o roboty budowlane. Posiada ponad 11-letnia praktykę w doradztwie prawnym przy realizacji dużych projektów infrastrukturalnych dotyczących zamówień publicznych związanych z budową infrastruktury drogowej oraz budową stadionów. Ma szczególne doświadczenie w pracy dla podmiotów z sektora automatyki przemysłowej i chłodniczego. Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych oraz prawa cywilnego.

Stowarzyszenie aktywnie działa od początku istnienia. W dniu 28 czerwca w Warszawie w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się polsko-malezyjskie seminarium biznesowe, w którym uczestniczyli Prezes Zarządu Stowarzyszenia – Antoni Mielniczuk oraz Wiceprezes – Witold Sławiński.

Przewodniczącym Rady ASEMEA oraz członkiem Komitetu Założycielskiego jest Jan Styliński, of counsel w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, Prezes Zarządu Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa.

Więcej informacji o działalności stowarzyszenia już wkrótce na www.asemea.com

Globalne wsparcie Eversheds Sutherland

Afryka

Azja

Bliski Wschód

Europa

USA

 

For more information contact

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Kontakt dla prasy

Renata Misiewicz
Zespół Public Relations 
+48 22 50 50 719
renata.misiewicz@eversheds-sutherland.pl