Global menu

Our global pages

Close

Doradzaliśmy Cogito Fund I przy pierwszej inwestycji w MarketInvoice

  • Poland
  • Press_Releases

29-07-2019

Cogito Fund I ogłosił dokonanie pierwszej inwestycji funduszu w spółkę MarketInvoice, największą w Europie platformę online oferującą przedsiębiorcom finansowanie w modelu faktoringu. Funduszowi w kwestiach prawnych doradzał zespół Eversheds Sutherland: Michał Karwacki (partner, Warszawa), Charlotte Singh (associate, Birmingham) oraz Natalia Burchardt (senior associate, Warszawa). 

Fundusz dołączył do Rundy B w wysokości 30 mln euro, zrealizowanej przez spółkę w pierwszym kwartale tego roku, m.in. w celu zapewnienia przez MarketInvoice alternatywnego finansowania dla firm jako produktu komplementarnego do faktoringu online.

Zespół funduszu Cogito będzie współpracował ze spółką w zakresie realizacji strategii jej wejścia na rynek Polski i kilku innych krajów w Europie oraz rozwoju międzynarodowej współpracy partnerskiej z wybranymi bankami.

„MarketInvoice jest przykładem przedsiębiorstwa, które w dużej mierze będą budowały portfel naszego funduszu - spółka technologiczna będąca liderem w swoim sektorze, oferująca rozwiązania dla przedsiębiorstw i realizująca ekspansję międzynarodową na rynki, w których możemy pomóc w jej rozwoju, w tym na rynku polskim. Dzięki swojej platformie online MarketInvoice redefiniuje sektor faktoringu – powiedział Martin Jasiński, General Partner w Cogito Capital.

Spółka MarketInvoice pozyskała dotychczas od inwestorów ponad 55 mln euro. W okresie ostatnich 3 lat przedsiębiorstwa korzystające z platformy faktoringu online spółki pozyskały ponad 2,2 mld euro finansowania.

Fundusz Cogito Capital ma siedzibę w Warszawie i Nowym Jorku. Firma została założona w 2018 roku przez Sylwestra Janika i Martina Jasińskiego. Strategia Cogito obejmuje inwestycje w spółki technologiczne na etapie wzrostu, pozyskujące finansowanie na etapie rund B i C, działające w segmencie B2B w sektorach rozwiązań informatycznych dla przedsiębiorstw (enterprise software), fintech i insurtech oraz technologii mobilnych. Fundusz koncentruje się głównie na inwestycjach w spółki działające w Europie Centralnej, mające potencjał na ekspansję globalną lub już realizujące strategię wejścia na rynek USA lub na rynki innych krajów europejskich. Strategia inwestycyjna Cogito opiera się na wykorzystaniu rosnącej liczby i atrakcyjności przedsięwzięć technologicznych z krajów Europy Centralnej.

 

Czytaj więcej:

Cogito Capital completes First Closing of its late- and growth-stage Cogito Fund I at €55 million and closes its first investment in MarketInvoice (in English)

Cogito Capital ogłasza pierwsze zamknięcie funduszu Cogito I z kapitałem w wysokości 55 mln euro oraz realizację inwestycji w spółkę MarketInvoice (in Polish)

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back