Global menu

Our global pages

Close

Do Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączyła Magdalena Bartosiewicz

  • Poland
  • General

21-11-2019

Magdalena Bartosiewicz wzmocniła zespół rozwiązywania sporów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland. Jest radcą prawnym, specjalizuje się w szeroko pojętym prawie karnym i doradztwie w zakresie Compliance i AML.

Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Wspiera polskich i międzynarodowych klientów w kwestiach regulacyjnych, w obszarze odpowiedzialności kluczowych osób w biznesie za praktyki niezgodne z przepisami prawa. Doradza w budowaniu oraz wdrażaniu systemów compliance i programów antykorupcyjnych – ma na swoim koncie wiele projektów zrealizowanych dla instytucji finansowych i przedsiębiorstw z sektora FMCG.

Uczestniczyła m.in. w dużych projektach związanych z przeglądami zgodności w spółkach oraz dochodzeniami wewnętrznymi. Zajmowała się również implementacją przepisów AML/CFT w instytucjach obowiązanych.

Reprezentuje klientów w sporach sądowych oraz arbitrażu, doradza na etapie przedsądowym i w negocjacjach.

Przed dołączeniem do Wierzbowski Eversheds Sutherland zdobywała doświadczenie w renomowanych kancelariach prawnych specjalizujących się w obsłudze podmiotów krajowych, w tym spółek Skarbu Państwa oraz międzynarodowych korporacji.

Magdalena Bartosiewicz ma na koncie wielu artykułów dotyczących wdrożenia przepisów ustawy AML/CFT oraz przeciwdziałania nadużyciom w spółkach, instytucjach finansowych, podmiotach branży FMCG. Jest członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, członkiem Komisji Promocji i Rozwoju Zawodowego oraz Koordynatorem ds. Edukacji Prawnej przy tejże Izbie. Ukończyła studia podyplomowe „Analityk Compliance & AML” w Akademii im. Leona Koźmińskiego w Warszawie.

- Nasi klienci coraz częściej szukają wsparcia prawnego w sporach o charakterze karnym. Zarówno globalne organizacje, jak i lokalni przedsiębiorcy mierzą się ze zdarzeniami, w których wymagane jest zgłoszenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, poszukiwaliśmy specjalisty, który zapewni najwyższy poziom obsługi prawnej i da gwarancje, że sprawy naszych klientów będą prowadzone z najwyższa starannością. Taką pewność daje nam Magdalena – mówi Maciej Jóźwiak, szef zespołu rozwiązywania sporów w Wierzbowski Eversheds Sutherland. – Jednocześnie zapobieganie sytuacjom, które mogą rodzić odpowiedzialność karną, leży w najlepszym interesie naszych klientów, dlatego tak cenne jest dla nas doświadczenie Magdaleny w doradztwie z zakresu szeroko rozumianego compliance. Cieszę się bardzo, że nawiązaliśmy współpracę – dodaje.

For more information contact

Disclaimer

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back

Kontakt dla prasy

Renata Misiewicz
Zespół Public Relations 
+48 22 50 50 719
renata.misiewicz@eversheds-sutherland.pl