Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland doradcą Cogito Capital Partners w rundzie inwestycyjnej serii A spółki Applica.AI Ltd

  • Poland
  • Press_Releases

28-01-2020

Applica.AI Ltd (i jej spółka zależna Applica.AI Sp. z o.o.), spółka z siedzibą w Londynie zajmująca się oprogramowaniem dla przedsiębiorstw i wiodący twórca opartej na sztucznej inteligencji platformy Robotic Text Automation, ogłosiła skuteczne zamknięcie rundy inwestycyjnej serii A przeprowadzonej przez fundusz Cogito Capital Partners, z udziałem Barclays i Techstars.

Klientami Applica, zarówno w Europie jak i Stanach Zjednoczonych, są firmy z sektora finansowego, ubezpieczeń, mediów oraz usług prawnych. Korzystają one z platformy stworzonej przez Applica w celu wyszukiwania kluczowych informacji z dużej ilości nieuporządkowanych dokumentów, takich jak regulacyjne dokumenty finansowe, transkrypcje wezwań do zapłaty, umowy handlowe lub orzeczenia sądowe. Platforma jest często wdrażana razem z rozwiązaniami w zakresie automatyzacji procesów w przedsiębiorstwie (RPA – Robotic Process Automation). Applica jest globalnym partnerem technologicznym wiodących producentów platform RPA.

- Applica stawia sobie za cel uwolnienie pracowników od powtarzalnych i wymagających intensywnej pracy z tekstem czynności, by mogli skupić się na ważniejszych dla siebie zadaniach. Sukces RPA jest krokiem naprzód w tworzeniu wydajnych platform opartych na sztucznej inteligencji, które mają na celu automatyzację pracy wymagającej analizy dokonywanej przez człowieka oraz zrozumienia dokumentów. Wsparcie finansowe i specjalistyczna wiedza Cogito i Barclays pomogą nam zrealizować naszą strategię i wzmocnić obecność Applica na rynku amerykańskim - powiedział Piotr Surma, CEO Applica.

Nieujawniona kwota finansowania zostanie wykorzystana przez firmę do kontynuowania globalnej ekspansji. Zespół Cogito będzie wspierać Applica w nawiązywaniu relacji z kluczowymi partnerami, w szczególności na rynku amerykańskim. Barclays był jednym z pierwszych wspierających spółkę Applica za sprawą swojej inicjatywy Barclays Accelerator, wspieranej przez Techstars.

- Cieszymy się z możliwości, jakie stoją przed Applica i jesteśmy pod wrażeniem jakości i skalowalności platformy, którą opracowali. Ich zdolność do wydobywania wartościowych informacji z nieuporządkowanego tekstu z dużej ilości dokumentów jest bezsprzecznie wiodąca na rynku, o czym świadczy chociażby szereg ostatnio pozyskanych wartościowych klientów – mówi Martin Jasiński, wspólnik Cogito Capital Partners.

- Podczas udziału Applica w Barclays Accelerator, wspieranym przez Techstars, byliśmy pełni podziwu dla zdolności Applica do tworzenia najnowocześniejszych i mających duże możliwości wykorzystania komercyjnego narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Inwestując środki w tej serii, z przyjemnością wspieramy dalszy rozwój Applica i cieszymy się na dalszą współpracę z nimi, gdyż dzięki nowym produktom i nowym partnerstwom mają szanse osiągnąć sukces rynkowy w obszarze RPA - powiedział Kester Keating, szef amerykańskich inwestycji strategicznych w Barclays.

W kwestiach prawnych funduszowi doradzał zespół prawników Eversheds Sutherland z Birmingham i Warszawy: Charlotte Singh, Catherine Eley, Michał Karwacki, Natalia Burchardt, Kamil Ciodyk, Joanna Polkowska oraz Krzysztof Karłowicz.

Cogito Capital

Cogito Capital Partners to firma venture capital z siedzibą w Warszawie i Nowym Jorku. Cogito inwestuje w firmy technologiczne znajdujące się na etapie wzrostu i działające głównie w Europie Środkowo-Wschodniej i innych krajach europejskich, mające potencjał do globalnej ekspansji. Fundusz koncentruje się na kluczowych dla B2B sektorach technologicznych: oprogramowania dla przedsiębiorstw, fintech, insurtech, medtech, telemedycyny, IoT, współpracując z przedsiębiorcami poszukującymi inwestorów obecnych na rynku Europy Środkowo-Wschodniej oraz posiadających globalny zasięg. Więcej informacji: http://cogitocap.com

Applica

Applica jest wiodącym dostawcą rozwiązań biznesowych w zakresie automatyzacji przetwarzania tekstu, opartych na sztucznej inteligencji. Narzędzia przez nią oferowane automatyzują pracę człowieka wymagającą zrozumienia tekstu, przez wydobywanie informacji z nieustrukturyzowanych dokumentów i podejmowanie stosownych decyzji. Zastrzeżona przez Applica autorska technologia, inspirowana działaniem ludzkiego mózgu, jest niezależna od dziedziny wiedzy i języka, jakim operuje i może być szybko wdrożona i używana przez osoby niebędące specjalistami. Platforma Robotic Text Automation została zaprojektowana przez światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z naukowców zajmujących się sztuczną inteligencją i jest wykorzystywana przez największe międzynarodowe banki, globalne firmy mediowe i kancelarie prawne w celu zautomatyzowania procesów wymagających zrozumienia tekstu. Applica ma siedzibę w Warszawie oraz biura w Nowym Jorku i Londynie. Więcej informacji: http://applica.ai

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back