Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland Polska doradcą Icos Capital przy inwestycji w Carbon Clean Solutions

  • Poland
  • Press_Releases

25-08-2020

Spółka Carbon Clean Solutions Ltd. (CCSL) ogłosiła zakończenie nowej inwestycji kapitałowej w wysokości 22 mln USD w ramach rundy inwestycyjnej serii B z Icos Capital jako jednym ze współinwestorów. W kwestiach prawnych funduszowi doradzał zespół polskich i brytyjskich prawników Eversheds Sutherland pod kierownictwem Michała Karwackiego (Partner, Warszawa) i Charlotte Singh (Associate, Birmingham).

CCSL jest liderem w dziedzinie tanich technologii wychwytywania i separacji dwutlenku węgla (CO2) z siedzibą w Londynie. Icos Capital dołączył do finansowania serii B, aby pomóc między innymi w skalowaniu technologii wychwytywania i separacji CO2 CCSL oraz ekspansji na Polskę jako nowy rynek w Europie.

Aniruddha Sharma, dyrektor generalny CCSL, powiedział: „Podczas gdy energia odnawialna rośnie wykładniczo, dekarbonizacja przemysłu ciężkiego będzie równie wymagająca. Właśnie w tym miejscu nasza innowacyjna i modułowa technologia będzie odgrywać fundamentalną rolę”.

Peter van Gelderen, Partner w Icos Capital, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy stać się częścią międzynarodowej bazy inwestorów CCSL oraz inwestować i wspierać wdrażanie przez nich rozwiązań do wychwytywania i utylizacji dwutlenku węgla na rynkach wielu zastosowań. Dla Icos wychwytywanie i wykorzystanie dwutlenku węgla jest nie tylko pilną koniecznością z punktu widzenia zmian klimatycznych, ale ma również ogromny potencjał biznesowy teraz i w najbliższej przyszłości. Jesteśmy przekonani, że zespół CCSL jest na dobrej drodze, aby wykorzystać tę fenomenalną okazję”.

Icos Capital jest europejskim inwestorem venture capital na wczesnym etapie wzrostu z siedzibą w Rotterdamie. Jest to firma typu venture capital funkcjonująca na zasadzie współpracy i działająca na styku cyfrowego i zrównoważonego przemysłu. Icos Capital Fund III (ICF III) planuje zainwestować 50 mln euro w innowacyjne przedsiębiorstwa typu scale-up działające w sektorach chemicznym, spożywczym i materiałowym. Głównymi inwestorami funduszu są europejskie korporacje, wśród partnerów strategicznych znajdują Nouryon, Bühler Group i Royal Cosun. Finansowanie pochodzi również od PFR Ventures, podmiotu zarządzającego funduszem środków dedykowanych na inwestycje CVC (PFR NCBR CVC wspierany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju).

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back