Global menu

Our global pages

Close

Michał Bala wzmacnia praktykę kontraktów publicznych i energetyki polskiego biura Eversheds Sutherland

  • Poland
  • Press_Releases

05-10-2020

Z początkiem października 2020 r. do kancelarii prawnej Eversheds Sutherland Wierzbowski dołączył radca prawny Michał Bala, specjalista prawa zamówień publicznych. Objął stanowisko Senior Associate w zespole kontraktów publicznych i energetyki.

Michał Bala, oprócz doradztwa w zakresie zamówień publicznych, zajmuje się również prawem gospodarczym, negocjowaniem i obsługą kontraktów. Posiada bogate doświadczenie w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Wspiera zamawiających w przygotowywaniu i prowadzeniu postępowań o udzielenie zamówienia publicznego oraz wykonawców ubiegających się o uzyskanie zamówienia. Reprezentuje klientów w sporach przed Krajową Izbą Odwoławczą i sądami powszechnymi oraz doradza na etapie realizacji kontraktów, reprezentując klientów w ramach sądowego lub pozasądowego rozwiązywania sporów. Pracuje dla wiodących spółek z sektora IT, energetyki, budownictwa, jak również dla kluczowych instytucji sektora publicznego. Posiada bogatą praktykę przy realizacji projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Jest autorem licznych publikacji z zakresu prawa zamówień publicznych i prawa gospodarczego w wiodących polskich dziennikach i prasie branżowej. Ukończył prawo oraz europeistykę na Uniwersytecie w Białymstoku. Studiował również zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim. Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland Wierzbowski pracował m.in. w jednej z wiodących kancelarii prawnych, specjalizującej się w dziedzinie prawa zamówień publicznych.

- Ogromnie cieszymy się z przyjścia Michała. To znakomity ekspert o ugruntowanym doświadczeniu w tych obszarach, które są kluczowe dla skutecznego wsparcia biznesu naszych klientów w postępowaniach i sporach zamówieniowych, w rozliczaniu kontraktów, inicjatywach PPP. Doświadczenie Michała będzie szczególnie cenne dla projektów ukierunkowanych na pokonywanie skutków pandemii, a także w realiach, w jakich funkcjonować będą kluczowe biznesy naszych klientów po wejściu w życie nowego prawa zamówień publicznych” – mówi Michał Drozdowicz, szef praktyki kontraktów publicznych i energetyki.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back