Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland doradcą funduszu Sequoia przy finansowaniu budowy przez Green Genius elektrowni fotowoltaicznych o mocy 66 MW

  • Poland
  • Press_Releases

23-05-2022

Polskie biuro Eversheds Sutherland doradzało Sequoia Investment Management Company Limited, działającej jako doradca inwestycyjny w imieniu Sequoia Economic Infrastructure Income Fund Limited, w zawarciu umowy inwestycyjnej z Green Genius na kwotę 175 mln złotych (38,5 mln euro), której celem jest sfinansowanie budowy elektrowni fotowoltaicznych o mocy 66 MW.

Green Genius planuje zakończyć budowę elektrowni w Polsce na początku 2023 roku. Jest to pierwsze finansowanie dłużne pomiędzy Sequoia Economic Infrastructure Income Fund, notowaną na londyńskiej giełdzie papierów wartościowych, a Green Genius. Od 2019 roku firma Green Genius zrealizowała w Polsce już trzy projekty fotowoltaiczne o łącznej mocy 128,1 MW.

Funduszowi Sequoia doradzały zespoły: Bankowości i finansów oraz Kontraktów publicznych i energetyki.

Zespół Bankowości i finansów kierowany był przez partnera Michała Markowskiego i pracował w składzie: Karolina Turko (Senior Associate, Bankowość i finanse), Aleksandra Radzikowska (Prawnik, Bankowość i finanse) oraz Rafał Piasecki (Prawnik, M&A).

Michał Drozdowicz, partner kierujący praktyką Kontraktów publicznych i energetyki nadzorował prawne badanie due diligence, przygotowanie umów EPC i O&M oraz inne związane z energetyką aspekty projektu, pracując razem z Sylwią Nigot (Kontrakty publiczne i energetyka), Katarzyną Wusaty (Kontrakty publiczne i energetyka), Anetą Ziemak-Majchrowską i Ernestem Łuczakiem.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sfinalizowania naszej pierwszej transakcji finansowania z Green Genius na budowę 66 MW energii słonecznej w Polsce. Sfinalizowanie tej transakcji rozszerza nasze inwestycje w sektorze odnawialnych źródeł energii, a także zwiększa zasięg geograficzny naszej działalności w ważnym momencie – mówi Dolf Kohnhorst, partner w Sequoia.

– Cieszymy się z podpisania naszej pierwszej transakcji finansowania z firmą Sequoia. Połączenie dotychczasowych osiągnięć Green Genius i finansowania Sequoia przyczyni się do zwiększenia produkcji zielonej i niezależnej energii w regionie – mówi Rokas Bancevičius, dyrektor finansowy w Green Genius.

Sequoia Economic Infrastructure Income Fund Limited (“SEQI”) jest spółką z indeksu FTSE 250 londyńskiej giełdy papierów wartościowych, inwestuje w zdywersyfikowany portfel inwestycji w infrastrukturę gospodarczą opartych o dług w rozwiniętych jurysdykcjach. Sequoia Investment Management Company Limited, Doradca Inwestycyjny Funduszu z siedzibą w Londynie, jest specjalistyczną spółką zarządzającą inwestycjami dłużnymi w infrastrukturę.

Green Genius to deweloper energii odnawialnej działający w ośmiu krajach europejskich. Jest częścią międzynarodowej grupy Modus, która działa na terenie między innymi Litwy, Łotwy, Estonii, Hiszpanii i Polski.

Polskie biuro Eversheds Sutherland posiada bogate doświadczenie w projektach związanych z finansowaniem inwestycji w odnawialne źródła energii w Polsce, co wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu transakcji finansowania portfelowego i polskiego prawa odnawialnych źródeł energii oraz współpracy z innymi biurami Eversheds Sutherland. Dzięki ponad 70 oddziałom w ponad 30 krajach kancelaria może wspierać klientów w realizacji projektów nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back