Global menu

Our global pages

Close

V Kongres Rynku Lotniczego o kondycji i prognozach dla branży lotniczej w Polsce

  • Poland
  • Press_Releases

12-09-2022

W dniu 9 września 2022 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się V Kongres Rynku Lotniczego. Kancelaria Eversheds Sutherland miała przyjemność być wyłącznym partnerem prawnym tegorocznej edycji. W kongresie wzięło udział ponad 200 przedstawicieli sektora lotniczego z kraju i zagranicy.

Głównymi wątkami omawianymi podczas kongresu była odbudowa rynku po okresie pandemii COVID-19 oraz wyzwania stojące przed lotnictwem w związku z konfliktem zbrojnym na terenie Ukrainy. Rozmawiano również o bieżących trendach w awiacji, a także o celach klimatycznych, jakie przed branżą stawia pakiet „Fit for 55”.

Przedstawiciele linii lotniczych (pasażerskich oraz cargo), organizacji międzynarodowych, regionalnych portów lotniczych, usługodawców związanych z lotnictwem, eksperci TOR, reprezentanci uczelni wyższych oraz Urzędu Lotnictwa Cywilnego rozmawiali o procesie adaptacji rynku do zmieniającej się rzeczywistości oraz wyzwaniach, jakie czekają w przyszłości.

Wśród poruszanych tematów znalazły się również relacje z pasażerami oraz działania mające na celu zwiększanie poziomu satysfakcji pasażerów z usług linii lotniczych. Jako że kancelaria Eversheds Sutherland Poland posiada duże doświadczenie w doradztwie w sprawach roszczeń pasażerskich, reprezentujący ją mec. Maciej Jóźwiak (partner kierujący praktyką rozwiązywania sporów oraz zespołem obsługującym sektor lotniczy) przedstawił swoje spostrzeżenia i konkluzje, które zostały ze zrozumieniem przyjęte przez panelistów.

Wszyscy prelegenci kongresu wykazywali duży optymizm w odniesieniu do procesu odbudowy ruchu pasażerskiego po okresie pandemii COVID-19, zachowując przy tym umiarkowany optymizm co do przyszłości rynku.

Podczas kongresu doszło również do oficjalnego podpisania przez Polskie Linie Lotnicze LOT deklaracji przystąpienia do Programu IATA Environmental Assessment (IEnvA), którego celem jest zwiększenie efektywności zarządzania czynnikami środowiskowymi przez linię lotniczą. To pierwszy przewoźnik z regionu, który przystąpił do programu.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back