Global menu

Our global pages

Close

Eversheds Sutherland wzmacnia praktykę bankowości i finansów

  • Poland
  • Press_Releases

01-12-2022

1 grudnia 2022 r. do grona partnerów kancelarii Eversheds Sutherland dołączył Mateusz Dereszyński. Stanął na czele zespołu bankowości i finansów.

Mateusz Dereszyński jest radcą prawnym, specjalizuje się w doradztwie transakcyjnym w zakresie finansowania dłużnego na rzecz krajowych i międzynarodowych klientów, we wszystkich aspektach powiązanych z finansowaniem i bankowością. Ma ponad 18-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu.

Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland przez 15 lat pracował w zespole bankowości i finansów jednej z wiodących międzynarodowych firm prawniczych, gdzie kierował praktyką finansowań nieruchomościowych.

Posiada bogatą praktykę w zakresie finansowań nieruchomościowych, finansowań korporacyjnych oraz akwizycyjnych, działając zarówno na rzecz stron finansowania, jak i sponsorów. Jego doświadczenie obejmuje też finansowania strukturyzowane oraz projekty OZE. Wspiera klientów w zakresie sekurytyzacji wierzytelności oraz emisji dłużnych papierów wartościowych.

Uczestniczył w pionierskiej realizacji jednego z pierwszych dużych projektów PPP w Polsce w zakresie budowy i eksploatacji spalarni odpadów w Poznaniu. Od wielu lat rekomendowany jest w międzynarodowych rankingach prawniczych (Chambers Global, Chambers Europe, Legal 500 EMEA).

– Kancelaria Eversheds Sutherland ma szerokie doświadczenie w doradztwie dla sektora bankowego i innych instytucji finansowych. Jesteśmy zaufanym doradcą transakcyjnym dla banków oraz ich klientów. Mamy ugruntowane doświadczenie w transakcjach finansowania nieruchomości oraz projektach związanych z inwestowaniem w odnawialne źródła energii. Mateusz jest świetnym specjalistą, łączącym ekspertyzę we wszystkich kluczowych dla nas obszarach, co pozwoli nam śmiało realizować dotychczasową strategię. Trzymam kciuki za sukces Mateusza i kierowanego przez niego zespołu, który w najbliższym czasie powiększy się o kolejnych specjalistów – mówi Ewa Szlachetka, partner współzarządzający polskim biurem Eversheds Sutherland.

– Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do kancelarii tak długo obecnej na polskim rynku i z tak bogatym doświadczeniem. Czuję tu pozytywną energię i jestem przekonany, że uda mi się ją ukierunkować na dynamiczny rozwój naszej praktyki. Chciałbym w możliwie szerokim zakresie opierać się na horyzontalnym modelu współpracy i mam nadzieję, że pomogą mi w tym moje wcześniejsze doświadczenia w kierowaniu zespołem. Widzimy, że sektor bankowości w Polsce ponownie będzie się musiał mierzyć z poważnymi wyzwaniami, dlatego w jeszcze większym stopniu liczyć się będzie możliwość szybkiego i elastycznego dostosowania się do bieżących oczekiwań klientów i sytuacji rynkowej. W mojej ocenie Eversheds Sutherland jest idealnym miejscem, by rozwijać ofertę będącą odpowiedzią na te potrzeby – tak swoje dołączenie do Eversheds Sutherland komentuje Mateusz Dereszyński.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back