Global menu

Our global pages

Close

Adrian Ziółkowski wzmocnił Zespół Bankowości i Finansów Eversheds Sutherland

  • Poland
  • Press_Releases

03-01-2023

2 stycznia 2023 r. do polskiego biura Eversheds Sutherland dołączył Adrian Ziółkowski. Jako Of Counsel wzmocni praktykę bankowości i finansów.

Adrian Ziółkowski specjalizuje się w obsłudze kredytodawców, kredytobiorców i inwestorów w zakresie transakcji finansowania projektów, korporacyjnego i akwizycji, instrumentów pochodnych oraz restrukturyzacji zadłużenia. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa prawnego przy finansowaniu odnawialnych źródeł energii, projektów elektrowni wiatrowych, fotowoltaicznych i akumulatorowych, transakcji finansowania lewarowanego, finansowania nieruchomości oraz emisji zabezpieczonych obligacji.

Jego praktyka obejmuje przede wszystkim negocjowanie i przygotowywanie umów kredytowych i zabezpieczeń, umów między wierzycielami, umów hedgingowych, opinii prawnych, koordynowanie procesu uruchomienia kredytu oraz doradztwo w zakresie strukturyzowania transakcji finansowania i przepisów dotyczących instrumentów i rynków finansowych.

Przed dołączeniem do Eversheds Sutherland pracował w wiodących brytyjskich, amerykańskich oraz polskich kancelariach.

Jest absolwentem wydziałów prawa Uniwersytetu Warszawskiego i University of Warwick (Certificate in English Law) oraz wspólnego programu Certificate in American Law University of Florida i Uniwersytetu Warszawskiego.

Adrian dołączył do zespołu kierowanego przez Mateusza Dereszyńskiego, który rozpoczął współpracę z kancelarią w grudniu minionego roku. Pisaliśmy o tym tutaj >

- Chcielibyśmy wzmacniać nasze możliwości świadczenia usług na najwyższym poziomie przy projektach związanych z inwestowaniem w odnawialne źródła energii oraz przy transakcjach finansowania nieruchomości. Jestem przekonany, że dołączenie Adriana doskonale wpisuje się w nasze plany i pozwala nam z tym większym optymizmem zacząć nowy rok – mówi Mateusz Dereszyński, partner odpowiedzialny za praktykę bankowości i finansów w Eversheds Sutherland Poland.

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back