Global menu

Our global pages

Close

Doradzaliśmy Airbridge Equity Partners przy inwestycji w Survicate

  • Poland

23-07-2021

Holenderski fundusz Airbridge Equity Partners nabył mniejszościowy pakiet udziałów w Survicate, spółce IT będącej jednym z globalnych liderów w zakresie dostarczania narzędzi do badania opinii klientów. Umowa inwestycyjna została podpisana 20 lipca 2021 r.

Funduszowi Airbridge Equity Partners doradzali prawnicy Eversheds Sutherland specjalizujący się w transakcjach M&A/VC: Kamil Ciodyk (Associate, M&A) i Katarzyna Adamczyk (Lawyer, M&A). Zespół był wspierany przez Martynę Gałdecką (Associate, Commercial), Pawła Lasotę (Senior Associate, Employment) i Magdalenę Zgłobicę (Lawyer, Employment).

– Dzięki platformie Survicate firmy i instytucje mogą lepiej poznać swoich klientów i użytkowników, co pozwala im optymalizować swoje produkty i usługi, a przez to wzmacniać przewagę konkurencyjną. Survicate pomaga zbierać opinie klientów w profesjonalny i skalowalny sposób. Spółka przetwarza miesięcznie prawie pięć milionów różnego typu cyfrowych opinii zarówno w sektorze B2B, jak i B2C. W ostatnich latach firma co roku podwajała swoje przychody. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do tego wzrostu – mówi Rick van Boekel, współzałożyciel i partner w Airbridge Equity Partners.

- Bardzo się cieszymy, że Airbridge Equity Partners zainwestował w naszą spółkę. Fundusz ma duże doświadczenie w budowaniu swojej własnej firmy i posiada profesjonalny zespół, który m.in. może pomóc nam ulepszyć naszą międzynarodową strategię marketingu cyfrowego i sprzedaży. W rezultacie oprócz inwestora znaleźliśmy również partnera, który wesprze nas w ulepszaniu naszych produktów oraz pomoże wzmocnić naszą pozycję dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i zasięgowi – dodaje Kamil Rejent, założyciel i dyrektor generalny Survicate.

Założony w 2017 roku Fundusz Airbridge Equity Partners (AEP) z siedzibą w Amsterdamie koncentruje się na finansowaniu europejskich spółek technologicznych będących na etapie scale-up. AEP inwestuje zarówno w B2B, jak i B2C. Ma na koncie m.in. inwestycje w Holandii (m.in. Knowingo+, ChannelEngine, DAN.com, Doppio, Wonderkind, Join Marketing & Roam.ai), Wielkiej Brytanii (Vintage Cashcow, UENI, Tifosy), Niemczech (AX-Semantics, TravelCircus, Moebel24), Włoszech (Data Appeal) i Czechach (Smartlook). Więcej na www.airbridge.nl

Założona w 2013 roku firma Survicate z siedzibą w Warszawie zapewnia wiodącą na świecie platformę do zbierania opinii klientów. Survicate ma w swoim portfolio około 500 klientów. Pracuje m.in. dla Pipedrive, Weex, Hubspot, Indeed, Pizza Hut, Sonos, Sendgrid, HP, Aegon, Nationale Nederlanden oraz dla Uniwersytetu Harvarda. Więcej na www.survicate.com

Zespół M&A/VC warszawskiego biura Eversheds Sutherland ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie zarówno inwestorom, jak i podmiotom szukającym finansowania. Pracuje przy inwestycjach we wszystkich fazach rozwoju przedsiębiorstw – począwszy od startupów na etapie seed capital, early growth po inwestycje w duże spółki. Wyróżnia go duże doświadczenie w pracy nad złożonymi transakcjami z udziałem podmiotów z sektora nowych technologii oraz innowacyjnych produktów i usług. Dzięki współpracy w ramach 74 biur Eversheds Sutherland warszawski zespół wspiera klientów nie tylko w Polsce, ale również w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie i w Stanach Zjednoczonych. Więcej o praktyce VC >

This information is for guidance purposes only and should not be regarded as a substitute for taking legal advice. Please refer to the full terms and conditions on our website.

< Go back