Global menu

Our global pages

Close
Doradztwo prawne dla startupów

Internet Start Up - doradztwo prawne dla startupów

Program doradztwa prawnego kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland dla projektów związanych z internetem i nowymi technologiami

Doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji wielu różnorodnych projektów biznesowych związanych z internetem i nowymi technologiami uświadomiło nam, jak istotne dla takich przedsięwzięć jest wsparcie prawne. Zwykle problemem jest nie tyle dostęp do informacji na temat prawnych aspektów działalności, co znalezienie dla niej odpowiedniego modelu prawnego. Zbyt często powielane są rozwiązania stosowane przez innych bez sprawdzenia, czy są prawidłowe i czy znajdują zastosowanie w konkretnej sytuacji.

Program Internet Start Up jest naszą odpowiedzią na te potrzeby. Zdając sobie sprawę, że koszt specjalistycznej pomocy prawnej może być istotną przeszkodą, zwłaszcza dla tych przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, proponujemy udział w Programie Internet Start Up, kierując się zasadą działalności pro bono, oznaczającą nieodpłatne działanie w interesie publicznym.

W ramach Programu wspieramy nie tylko konkretne projekty związane z internetem i nowymi technologiami, ale także społeczność przedsiębiorców skupionych wokół tych zagadnień. Bierzemy udział w cykliczych spotkaniach, w czasie których zaprezentujemy zagadnienia prawne istotne dla opracowywania optymalnych rozwiązań w tym zakresie. Uważamy, że jako prawnicy możemy przyczynić się do rozwoju innowacyjnej gospodarki w Polsce, rozpowszechniając wiedzę na temat praktycznych zagadnień związanych z innowacyjnością oraz wspierając nowe przedsięwzięcia.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Programie zachęcamy do wizyty na stronie internetowej www.internetstartup.pl, która zawiera wszystkie informacje na temat Programu.