Global menu

Our global pages

Close

Szanowni Państwo, 

Rok 2018 jest dla nas szczególny – mija bowiem 20 lat, odkąd istniejemy na polskim rynku.

Dwadzieścia lat działalności to doskonała okazja, by przyjrzeć się naszej dotychczasowej drodze, podziękować tym, z którymi ją dzieliliśmy, oraz pomyśleć o planach i nadziejach, z jakimi wchodzimy w trzecią dekadę.

Po pierwsze, myślimy dziś o ludziach, bo mieliśmy szczęście pracować z naprawdę wyjątkowymi. Szczególnie ciepło myślimy o tych, z którymi 20 lat temu wyruszyliśmy w tę wspaniałą podróż – kilka takich osób jest z nami do dziś. Dziękujemy wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczyniali się do rozwoju naszej firmy, oddając jej swój czas, zaangażowanie i serce. Z zainteresowaniem przyglądamy się aktualnej działalności zawodowej naszych alumnów i cieszymy się z ich osiągnięć.

Gdy myślimy o całej naszej 20-letniej podróży, nie sposób nie wspomnieć o wartościach, jakie od lat nam przyświecają – wartościach, które były i są fundamentem, spoiwem i kompasem dla wszystkich naszych działań. Sa nimi: klient w centrum, szacunek i współpraca, dążenie do rozwoju oraz innowacyjność.

Nasz sukces nie byłby możliwy bez naszych Klientów. Cieszymy się, że tak wielu z nich jest z nami od początku istnienia kancelarii – to bardzo wiele dla nas znaczy. Dziękujemy wszystkim naszym Klientom za zaufanie, owocną współpracę i sympatię.

Od samego początku naszej działalności mieliśmy przyjemność pracować przy projektach o kluczowym znaczeniu dla naszych Klientów, dla rozwoju regionów oraz całego kraju. Wiele z nich miało ogromny wpływ na transformację poszczególnych sektorów – pracowaliśmy na przykład przy setkach projektów o istotnym znaczeniu dla przyszłego kształtu sektora telekomunikacyjnego. Doradzaliśmy przy dużych projektach związanych z rozwojem rynku IT i zastosowaniem nowych technologii w biznesie. Od zawsze stawialiśmy na innowacje i wspieraliśmy innowatorów.

Pracowaliśmy przy największych w Polsce projektach infrastrukturalnych, jak chociażby te związane z organizacją EURO 2012, doradzaliśmy polskim miastom przy znaczących lokalnych inwestycjach. Prowadziliśmy głośne na rynku spory sądowe. Wspieraliśmy firmy będące liderami w swoich branżach w złożonych międzynarodowych projektach i ekspansji na rynki globalne. Cieszyliśmy się z sukcesów młodych przedsiębiorców, w tym startupów technologicznych, które wspieraliśmy pro bono przy stawianiu pierwszych kroków biznesowych.

Minione dwie dekady były czasem dynamicznego rozwoju kancelarii – przyczynił się do niego również rozwój sieci Eversheds, do której dołączyliśmy w 2005 roku. Gdy stawaliśmy się częścią Eversheds, byliśmy jednym z zaledwie kilkunastu biur. Dziś jest ich 66 i znajdują się w 32 krajach na całych świecie – od 2017 roku również w USA, po tym, jak sieć Eversheds połączyła się z amerykańską firmą prawniczą Sutherland Asbill & Brennan. Równo rok temu dołączyły biura w Rosji i Luksemburgu. Podążając za swoimi klientami na kolejne kontynenty, dbając o jakość usług i komunikacji, w Eversheds Sutherland od zawsze z wyjątkową starannością realizowaliśmy dewizę: „koncentrować się na potrzebach klienta, wyznaczać standardy oraz być wspaniałym miejscem pracy”.

W kolejną dekadę wchodzimy pełni nadziei i optymizmu, z wieloma planami na rozwój, które chcemy zrealizować już w niedalekiej przyszłości. To, o czym możemy powiedzieć już dziś, to kontynuacja rozwoju oferty w zakresie kompleksowego doradztwa dla przedsiębiorstw stojących wobec wyzwań związanych z transformacją cyfrową i zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych. Technologia zmienia świat, wprowadza nowe, rewolucyjne modele biznesowe, wymuszając zmiany również w naszej branży. My już dawno wyszliśmy jej naprzeciw. Mamy doskonałych specjalistów w tym zakresie, a na koncie setki projektów z nowymi technologiami w roli głównej. Wszystko to daje nam silną pozycję rynkową w tym obszarze – co wielokrotnie potwierdzały również prestiżowe rankingi prawnicze. Chcemy budować naszą przyszłość między innymi na tym, co najlepsze w naszej przeszłości.

Świętowanie 20. rocznicy nie mogłoby się odbyć bez wspólnej zabawy – nasza jubileuszowa gala miała miejsce 27 września w nastrojowych wnętrzach Fortecy Kręglickich. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli spędzić z nami ten wyjątkowy wieczór. Był to dla nas wielki zaszczyt i przyjemność gościć tak wiele bliskich nam osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wspaniałego spotkania, dostępnych również w postaci poniższego wideo). 

Pozdrawiamy serdecznie naszych Przyjaciół i wszystkich, którzy dobrze nam życzą. Mamy nadzieję, że za kolejnych dziesięć lat spotkamy się w dobrym zdrowiu, optymistycznych nastrojach i przyjaznej rzeczywistości biznesowej.


Wspólnicy Wierzbowski Eversheds Sutherland

 

Ewa Łachowska-Brol

  • Managing Partner
  • +48 22 50 50 797
  • E-mail

Ewa Szlachetka

  • Managing Partner
  • +48 22 50 50 787
  • E-mail

Krzysztof Wierzbowski

  • Senior Partner
  • +48 22 50 50 700
  • E-mail

Projekty 20-lecia

Sięgnęliśmy pamięcią do projektów, przy których mieliśmy przyjemność doradzać. O większości z nich informowaliśmy na przestrzeni lat. 

Telekomunikacja

Pracowaliśmy przy setkach projektów kształtujących rynek telekomunikacyjny w Polsce. Doradzaliśmy TP S.A oraz Orange S.A.

Spory

Jesteśmy pionierami w zakresie postępowań zbiorowych na polskim rynku

Prowadziliśmy dziesiątki wielomilionowych postępowań arbitrażowych

Mamy na swoim koncie setki spraw przed regulatorami rynku - łączna kwota kar ze strony regulatorów, przed jakimi uchroniliśmy naszych klientów, sięga wielu miliardów w złotych

Follow us on Twitter

Follow us on LinkedIn

Follow us on Facebook