Global menu

Our global pages

Close

Zapraszamy na webinarium: Własna instalacja fotowoltaiczna - sposób na niezależność energetyczną  

Wychodząc naprzeciw potrzebom Klientów, ruszyliśmy z cyklem webinariów, podczas których nasi prawnicy wraz z ekspertami posiadającymi wiedzę techniczną przybliżać będą zagadnienia z sektora energetycznego.   

Podczas najbliższego spotkania eksperci kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski oraz Sun Investment Group wyjaśnią kluczowe kwestie, o jakich powinni pamiętać przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem we własne źródła energii. Spotkanie będzie wyjątkową okazją do zdobycia kompleksowych informacji na ten temat – połączymy bowiem wiedzę prawniczą z praktycznym doświadczeniem eksperta zajmującego się tworzeniem rozwiązań z zakresu energetyki solarnej. Spotkajmy się online 30 lipca w godz. 11.00-12.30.

Dlaczego warto wziąć udział?

Od 1 października 2020 r. do opłaty za dystrybucję energii elektrycznej doliczana będzie opłata mocowa. Według szacunków Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii średnia wysokość tej opłaty w 2021 r. może wynieść nawet 45 zł/MWh.

Niezależność energetyczna, rosnące ceny energii i coraz niższy koszt budowy instalacji OZE to czynniki, które skłaniają przedsiębiorców do inwestowania we własne źródła energii. Co więcej, istnieją takie modele współpracy, w których inwestor nie musi angażować własnego kapitału.

Podczas webinarium odpowiemy na pytanie, czy własne źródło zielonej energii jest opłacalne, omówimy podstawowe modele biznesowe i kwestie techniczne związane z montażem instalacji fotowoltaicznych, wskażemy, w jaki sposób można rozliczyć się z niewykorzystanych nadwyżek energii oraz jakie warunki należy spełnić, aby móc je sprzedać na rynku.

W programie

  • Własne instalacje fotowoltaiczne – czy to się opłaca?
  • Własność czy leasing – co wybrać?
  • Kwestie techniczne i proces inwestycyjny
  • Nadwyżki energii – zasady rozliczeń i warunki sprzedaży

Szczegóły organizacyjne   

  • 30 lipca 2020 r.
  • Godz. 11.00-12.30
  • Link do webinarium prześlemy zarejestrowanym osobom dzień przed wydarzeniem

Spotkanie organizowane jest z myślą o podmiotach zamierzających wytwarzać energię elektryczną w instalacjach fotowoltaicznych.