Global menu

Our global pages

Close

Klauzula obejścia prawa podatkowego

Zapraszamy Państwa na szkolenie, które poświęcimy nowym zasadom dotyczącym umów o pracę na czas określony, które będą obowiązywać już od 22 lutego 2016 r. Umowy trwające w dniu wejścia w życie nowych przepisów mogą wymagać podjęcia przez pracodawcę konkretnych działań w okresie 3 miesięcy następujących po tej dacie, czyli do 22 maja 2016 r. Dotychczasowy staż pracy u danego pracodawcy będzie liczony inaczej na potrzeby kwalifikacji umowy – zgodnie z zasadą 3/33, a inaczej na potrzeby określenia długości okresu wypowiedzenia.

Wskutek nadchodzących zmian przedsiębiorcy staną przed koniecznością weryfikacji stanu umów o pracę na czas określony i ewentualnym podjęciem na czas odpowiednich działań. Udział w naszym spotkaniu pozwoli Państwu przygotować się do zmian i ich skutków.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds, przy ul. Jasnej 14/16A w Warszawie. 

Zapraszamy Państwa na bezpłatne szkolenie w formule śniadania biznesowego poświęcone zmianom w Ordynacji podatkowej. W dniu 18 maja mówić będziemy o planowanym wprowadzeniu klauzuli obejścia prawa podatkowego. Spotkanie odbędzie się w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds przy ul. Jasnej 14/16A. Poczęstunek śniadaniowy i rejestrację rozpoczynamy już od 8.30. Część merytoryczna rozpocznie się o godz. 9.00 i nie powinna potrwać dłużej niż 1,5 godziny, uwzględniając czas na pytania.

Dlaczego warto wziąć udział?

Prawie każdy podatnik, indywidualny czy korporacyjny, optymalizuje swoje zobowiązania podatkowe – tak w zakresie bieżącego prowadzenia działalności, jak i przy okazji realizacji większych inwestycji czy transakcji. Dlaczego płacić więcej, skoro można mniej? Czy pod nowymi przepisami będzie to zabronione? A może pewne działania już teraz mogą być skutecznie kwestionowane przez urzędników skarbowych? O tym wszystkim powiemy podczas naszego spotkania. Co ważne, pytania te dotyczą każdego, niezależnie od branży, którą reprezentuje.  
 
Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi:
  • Kogo będzie dotyczyła nowa klauzula obejścia prawa?
  • Jakich podatków będzie ona dotyczyła?
  • Kiedy organ będzie mógł postawić podatnikowi zarzut obejścia prawa?
  • Jak zdefiniować nieuzasadnioną korzyść podatkową?
  • Co grozi podatnikowi w razie stwierdzenia, że dokonał nadużycia (obejścia) prawa podatkowego i osiągnął nieuzasadnioną korzyść podatkową?
  • Czy można się przed takim zarzutem zabezpieczyć?
Spotkanie poprowadzi Karolina Stawowska, doradca podatkowy z niemal 20-letnim doświadczeniem w podatkach, szefowa zespołu podatkowego w kancelarii Wierzbowski Eversheds. Ma na swoim koncie prowadzenie licznych postępowań podatkowych i sądowo-administracyjnych, dlatego w jej wystąpieniu znajdzie się szereg praktycznych przykładów. 

Aby zarejestrować się na to spotkanie, prosimy o wypełnienie poniższego formularza. Informujemy również, że drugie szkolenie poświęcone tej samej tematyce odbędzie się 12 maja. Formularz zapisu znajduje się tutaj. W przypadku problemów z rejestracją lub dodatkowych pytań prosimy o kontakt na adres: kancelaria@eversheds.pl

Udział w szkoleniach jest nieodpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy także, że pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc.

Formularz rejestracyjny na spotkanie 18 maja

* Wymagane

Dane kontaktowe
Dane uczestnika
Jestem klientem kancelarii Wierzbowski Eversheds

Proszę o zaświadczenie o udziale w spotkaniu

Jestem

Administratorem Państwa danych jest kancelaria Wierzbowski Eversheds spółka komandytowa z siedzibą w Warszawie przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa. Państwa dane będą przetwarzane w celach marketingowych, w tym w celu rejestracji na wydarzenia organizowane przez kancelarię. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Podanie danych jest dobrowolne. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojego adresu e-mail oraz numeru telefonu przez kancelarię Wierzbowski Eversheds z siedzibą przy ul. Jasnej 14/16a, 00-041 Warszawa w celach marketingu bezpośredniego, w tym przesyłania newsletterów, publikacji oraz informacji o wydarzeniach i szkoleniach organizowanych przez kancelarię Wierzbowski Eversheds i podmioty z sieci Eversheds.