Global menu

Our global pages

Close

Jak nie dać się wkręcić w karuzelę VAT?

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których w miłej, śniadaniowej atmosferze porozmawiamy o tym, jak nie zostać nieświadomym uczestnikiem tzw. karuzeli podatkowej. Doradcy podatkowi Wierzbowski Eversheds Sutherland przybliżą Państwu kluczowe kwestie związane z tym jakże istotnym dla każdej organizacji tematem. Spotkanie odbędzie się 27 kwietnia 2017 r. w godz. 9.00-10.45 w kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A, na piątym piętrze.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie?

Jednym z głównych obszarów działania Ministerstwa Finansów jest przeciwdziałanie przestępstwom podatkowym w VAT, w tym zwalczanie oszustw w oparciu o mechanizm tzw. karuzeli VAT. Znamy wiele przypadków, kiedy podatnicy nieświadomie stają się uczestnikami karuzeli podatkowej. Badania potwierdzają, że wystarczy „zmowa” trzech osób w firmie, aby właściciel lub członek zarządu nie zauważył, że firma bierze udział w takim właśnie procederze. Sankcje za takie działania są jednak bardzo dotkliwe, a obrona – jak pokazuje praktyka – bardzo trudna. 

W trakcie warsztatu podpowiemy, jak ustrzec się przed opisanym wyżej ryzykiem. Do udziału w spotkaniu zapraszamy przede wszystkim członków zarządu odpowiedzialnych za finanse, właścicieli firm, szefów działów finansowo-księgowych, prawników z działów prawnych przedsiębiorstw. 

Podczas spotkania powiemy między innymi:  

  • czym jest i jak działa karuzela podatkowa
  • jakie okoliczności i zdarzenia powinny zaalarmować podatnika, gdyż mogą wskazywać, że jest „doproszony” do karuzeli podatkowej
  • o stopniach tzw. „dobrej wiary” i o „należytej staranności”
  • jakie kroki należy podjąć w firmie, aby ustrzec się przed ryzykiem 

Zapraszamy do rejestracji

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnć poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

 

Default New Image

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.