Global menu

Our global pages

Close

Jak zabezpieczyć się przed sankcjami VAT?

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których w miłej, śniadaniowej atmosferze porozmawiamy o tym, jak zabezpieczyć się przed sankcjami VAT. Doradcy podatkowi Wierzbowski Eversheds Sutherland przybliżą Państwu kluczowe kwestie związane z tym jakże istotnym dla każdej firmy tematem. Spotkanie odbędzie się 9 maja w siedzibie naszej kancelarii.   

Dlaczego warto wziąć udział w warsztacie?

Jednym z głównych obszarów działania Ministerstwa Finansów jest przeciwdziałanie przestępstwom podatkowym w zakresie VAT, w tym zwalczanie oszustw w oparciu o mechanizm tzw. karuzeli VAT. W ostatnim okresie wprowadzono szereg zmian w przepisach podatkowych, które z jednej strony nakładają na podatników dodatkowe obowiązki raportowe, a z drugiej zaostrzają sankcje za nieprawidłowości w rozliczaniu podatku. Tym samym, organy podatkowe przerzucają koszty zwalczania oszustw podatkowych na wszystkich podatników. Przedsiębiorcy, w ramach ochrony przed sankcjami, zmuszeni są do wdrożenia szeregu narzędzi, procesów i procedur zabezpieczających przez postawieniem im zarzutów o udział w wyłudzeniach VAT.

O tym wszystkim porozmawiamy podczas naszego warsztatu, do udziału w którym zapraszamy przede wszystkim członków zarządu odpowiedzialnych za finanse, właścicieli firm, szefów działów finansowo-księgowych, prawników z działów prawnych przedsiębiorstw oraz pracowników działów zakupów.

Podczas spotkania przybliżymy następujące zagadnienia: 

1. Zmiany w prawie podatkowym nakładające na podatników dodatkowe obowiązki raportowe

 • Pliki JPK jako skuteczne narzędzie kontroli w zakresie podatków
 • Terminowe rozliczanie VAT (mechanizm odwrotnego obciążenia, wykreślenie podmiotów jako czynnych podatników VAT)

2. Sankcje w związku z nieprawidłowościami w ewidencji VAT

 • Sankcje za „puste” faktury
 • Sankcje za zaniżenie zobowiązania podatkowego w VAT lub zawyżenie nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym 
 • Odpowiedzialność karna w związku z wystawianiem nieprawidłowych faktur 

3. Procesy i procedury zabezpieczające podatnika przed sankcjami VAT

 • Procesy i procedury działu zakupów (weryfikacja dostawcy przed złożeniem zamówienia, oświadczenia kontrahentów, sprawdzenie statusu podmiotu w VAT)
 • Określenie „wrażliwych” zakupów podlegających obowiązkowej procedurze PO
 • Warunki dostawy towarów w transakcjach łańcuchowych
 • Procesy ewidencjonowania zamówień, faktur i dostaw w systemach ERP
 • Rozliczanie transakcji w oparciu o mechanizm odwrotnego obciążenia
 • Procesy i procedury kontrolne w ewidencji i rozliczania VAT
Zapraszamy do rejestracji

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w spotkaniu mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Formularz rejestracyjny

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.

Default New Image