Global menu

Our global pages

Close

Bitcoin bez tajemnic – kwestie regulacyjne i case study

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy Państwa na spotkanie w ramach rozpoczętego w minionym roku cyklu szkoleń Eversheds for Innovation, skierowanego do spółek innowacyjnych i inwestorów. Już 18 maja omówimy kwestie regulacyjne, jakie dotyczą prowadzenia działalności związanej z walutami cyfrowymi oraz przedstawimy case study z naszej ostatniej transakcji. 

Przygotowując program, skupiliśmy się na ważnych i ciekawych z punktu widzenia przedsiębiorców zagadnieniach, które najczęściej pojawiają się w trakcie realizacji innowacyjnych projektów. Mamy nadzieję, że uczestnicy znajdą odpowiedzi na wiele pytań związanych z inwestowaniem w innowacyjne przedsięwzięcia. Spotkania stanowić będą forum wymiany poglądów i dyskusji na temat wyzwań, z którymi na co dzień zmagają się zarówno spółki, jak i inwestorzy. 

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 18 maja 2017 r. w godz. 10.00-12.00 w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A, na piątym piętrze. Poczęstunek śniadaniowy i rejestrację rozpoczniemy o 9.30.

Program spotkania 18 maja

1. Bitcoin – kwestie prawne | dr hab. Konrad Zacharzewski

  • Czym jest bitcoin z perspektywy polskiego prawa 
  • Potencjalny zasięg regulacji walut cyfrowych w Polsce 
  • Opodatkowanie transakcji z wykorzystaniem bitcoinów 
  • Waluty cyfrowe a regulacja obrotu instrumentami finansowymi 

2. Quedex Bitcoin Derivatives Exchange: case study | Mateusz Wywiał
Omówienie projektu giełdy derywatów opartych na bitcoinie 

  • Jak funkcjonuje tego typu giełda – prezentacja na tle ogólnego ekosystemu walut wirtualnych
  • Jak pod względem ekonomicznym i formalno-prawnym ustrukturyzowane są kontrakty i opcje (w takich kwestiach jak depozyt zabezpieczający, rozliczenie i zyski użytkowników)
  • zarys kwestii regulacyjnych związanych z obrotem produktami finansowymi wewnątrz platformy

Prowadzący

Szkolenia w ramach całego cyklu prowadzić będą prawnicy kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, m. in.: dr hab Konrad Zacharzewski, of counsel w zespole  bankowości i finansów, Ewa Szlachetka, partner kierujący zespołem prawa spółek i transakcji oraz Paweł Lipski, partner współkierujący praktyką własności intelektualnej i e-biznesu. Zaprosimy też gości, którzy zaprezentują istotne kwestie biznesowe. 

Kalendarium wszystkich szkoleń  

18 maja 2017 | Bitcoin bez tajemnic – kwestie regulacyjne i case study | dr hab. Konrad Zacharzewski 

8 czerwca 2017 | Realizacja innowacyjnych projektów na przykładach zakończonych inwestycji | Ewa Szlachetka i gość

Wrzesień 2017 | Ochrona praw do wyników innowacyjnych projektów | Paweł Lipski i gość

Listopad 2017 | Aktualne problemy i kwestie prawne z perspektywy polskich startupów | szczegóły wkrótce 

Informacje o dokładnych tematach i datach jesiennych szkoleń pojawią się w późniejszym terminie. Rejestrację na poszczególne spotkania uruchamiamy z reguły miesiąc przed zaplanowaną datą.

Zachęcamy do współtworzenia tematyki naszych szkoleń

Zależy nam, aby nasze szkolenia jak najlepiej odpowiadały potrzebom uczestników, dlatego najpierw chcemy poznać Państwa opinie. O tym, jakie tematy zostaną wybrane do realizacji, zdecydują uczestnicy spotkania inaugurującego cykl, które odbędzie się 18 maja. Jeśli określone zagadnienia szczególnie Państwa interesują, prosimy o informację na adres ewa.szlachetka@eversheds-sutherland.pl  Dziękujemy.  

Zapraszamy do rejestracji

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Formularz rejestracyjny

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.