Global menu

Our global pages

Close

Ochrona patentowa rozwiązań z branży IT 

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach rozpoczętego w minionym roku cyklu warsztatów "Eversheds for Innovation". Już 26 września mówić będziemy o ochronie patentowej rozwiązań z zakresu IT. Read in English

Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

Podczas warsztatu będziemy mówić o tym, czy i jak chronić rozwiązania z zakresu technologii informacyjnych. Przedstawimy korzyści, jakie dla rozwoju firmy przynosi uzyskanie patentu. Wyjaśnimy różnice w praktyce Europejskiego Urzędu Patentowego (EPO), Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej (UPRP) oraz Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych (USPTO) w zakresie udzielania patentów na rozwiązania z zakresu technologii informacyjnych. Powiemy także o tym, jak dobrać optymalną strategię patentową. 

Spory patentowe między takimi gigantami jak np. Apple v. Samsung pokazują, jak ważna jest odpowiednia ochrona rozwiązań w obszarze nowych technologii. Jeśli zatem tworzą Państwo oprogramowanie, aplikacje lub inne produkty IT, bądź też posiadają Państwo takie rozwiązania, to nasz warsztat jest właśnie dla Państwa.    

Program

  • Prezentacja ogólnych założeń stosowanych w Heinonen/Eversheds dotyczących uzyskiwania patentów oraz innych praw własności przemysłowej 
  • Dlaczego patenty są ważne dla Państwa biznesu (ze szczególnym uwzględnieniem umiędzynarodowienia obrotu gospodarczego)
  • Przykłady rozwiązań IT posiadających zdolność patentową (podobieństwa i różnice w praktyce udzielania patentów na rozwiązania IT przez UPRP, EPO i USPTO) 
  • Procedura udzielania patentów krok po kroku (ze szczególnym uwzględnieniem zasad i praktyk EPO) 
  • Strategia patentowa (ze szczególnym uwzględnieniem umiędzynarodowienia)
  • Przykłady spraw, w których reprezentowaliśmy klientów (od poszukiwania po uzyskanie międzynarodowej ochrony patentowej)   

Prowadzący

  • Akseli von Koch | Patent Agent, Trademark Attorney | Heinonen & Co / Eversheds Sutherland Finland
  • Dr Daria Gęsicka | Of Counsel w zespole własności intelektualnej i nowych technologii kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 26 września w godz. 9.00-11.00 w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. Poczęstunek śniadaniowy i rejestrację rozpoczniemy o 8.30.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim.

Zapraszamy do udziału

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

Wypełnij formularz 

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.