Global menu

Our global pages

Close

Warsztat z cyklu SHINE: Rozwiązywanie sporów – jak przekonać zarząd do ADR? 

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy prawników wewnętrznych do udziału w inauguracyjnym spotkaniu w ramach cyklu SHINE, które odbędzie się 24 października 2017. Na początek proponujemy rozmowę o tym, jak przekonać zarząd do alternatywnych metod rozwiazywania sporów. 

Prawnicy wewnętrzni jak nikt inny znają i odczuwają na co dzień skutki sporów prowadzonych przez firmy. Spór nie tylko angażuje ludzi i ich czas, ale też zamraża środki finansowe, odciąga od prowadzenia biznesu, często dotyczy skomplikowanych zagadnień związanych ze specyfiką funkcjonowania danej firmy. To, jaki wpływ na organizację będzie miał spór, można przewidzieć jeszcze przed jego powstaniem poprzez odpowiednie zarządzanie ryzykiem sporu. W wielu przypadkach naprzeciw problemom wynikającym ze sporów wyjść mogą tzw. ADR-y, czyli alternatywne metody rozwiązywania sporów (Alternative Dispute Resolution), jednak w Polsce wciąż jest to podejście marginalizowane. Według nas niesłusznie. 

W czasie spotkania postaramy się obalić mity dotyczące ADR-ów, powiemy o wadach i zaletach arbitrażu, mediacji i innych alternatywnych sposobów rozwiązywania sporów. Krótko mówiąc, podpowiemy, jak przekonać zarząd firmy do ADR.

Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy panią Marzenę Czarnecką – przedstawicielkę ACC (Association of Corporate Counsel) w Polsce. Podzieli się ona z uczestnikami doświadczeniami ACC w zakresie stosowania alternatywnych metod rozwiązywania sporów.

Program 
 • Zarządzanie ryzykiem sporu – jakie elementy towarzyszące sporom są najważniejsze dla Twojej organizacji?
  Każda organizacja inaczej postrzega spór. Dobre przygotowanie, identyfikacja głównych płaszczyzn potencjalnych sporów i ich cechy szczególne ułatwiają ich rozwiązywanie. Są jednak takie elementy, które doskwierają przedsiębiorcom najbardziej – czas i pieniądze. Tymi czynnikami można również skutecznie zarządzić, jeszcze przed powstaniem sporu. 
 • Early Case Management, czyli co brać pod uwagę przy wstępnej ocenie sporu?
  Czas i pieniądze to jedno, ale jest więcej elementów, które należy rozważyć, gdy spór stanie się faktem. Wizerunek firmy, zaangażowanie personelu czy konieczność tworzenia rezerw to tylko niektóre z nich.
 • Negocjacje, mediacje, arbitraż – charakterystyka ogólna, przewagi i pułapki
  Każde z narzędzi ADR charakteryzuje się innymi cechami, które mogą wpisywać się w oczekiwania organizacji dotyczące rozwiązywania sporów lub podnosić efektywność procedur zarządzania sporem. Analiza poszczególnych metod pozwala na dopasowanie ich do rodzaju sporów i oczekiwań organizacji.
 • ADR to siła kontroli – jak to wykorzystać?
  Dobre przygotowanie do sporu pozwala na wykorzystanie wszystkich przewag, jakie daje ADR. Spór jest jak jazda samochodem, sami decydujemy, które miejsce w aucie należy do nas.

Prowadzący

 • Marzena Czarnecka – przedstawicielka ACC (the Association of Corporate Counsel) w Polsce
 • Maciej Jóźwiak – adwokat w zespole rozwiązywania sporów kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 24 października w godz. 9.00-11.00 w siedzibie kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A, na piątym piętrze. Rejestrację i poczęstunek śniadaniowy rozpoczniemy o 8.30.

Formularz rejestracyjny 

Aby zarejestrować się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.