Global menu

Our global pages

Close

Programy opcji na akcje na AIM. Jak najlepiej zmotywować menedżerów i realizować program zgodnie z obowiązującymi regulacjami? 

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach naszego cyklu warsztatów „Eversheds for Innovation”, skierowanego do spółek innowacyjnych i inwestorów. Już 26 października omówimy kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu programów opcji na akcje. Nasz gość zaprezentuje studium przypadku na przykładzie spółki notowanej na Alternatywnym Rynku Inwestycyjnym (AIM) londyńskiej giełdy.

Przygotowując program, skupiliśmy się na kwestiach, które najczęściej pojawiają się podczas realizacji innowacyjnych projektów. Zależy nam, aby uczestnicy znaleźli odpowiedzi na wiele pytań związanych z inwestowaniem w tego typu przedsięwzięcia, a same spotkania stanowiły forum wymiany poglądów na temat wyzwań, z którymi zmagają się zarówno spółki, jak i menedżerowie. 

Program

  • Argumenty za i przeciw wdrożeniu programu opcji na akcje na przykładzie spółki notowanej na rynku AIM | Maciej Jania, Managing Director Domino's Pizza Poland
  • Wybrane kwestie prawa angielskiego i aspekty praktyczne | Daniel Blum, Partner, Eversheds Sutherland UK

> Cykl życia spółki i motywacja pracowników

> Co należy wziąć pod uwagę przy wprowadzaniu planu motywacyjnego pracowników?

> Prowadzenie planu opcji na akcje na rynku giełdowym

> Typowe podejście spółki publicznej

  • Zarys polskich zagadnień podatkowych związanych z programami opcji na akcje – spojrzenie praktyczne | Małgorzata Sajkiewicz, adwokat w zespole podatkowym kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 26 października w godz. 10.00-12.00 w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. Rejestrację rozpoczniemy o 9.30.

Warsztat prowadzony będzie w języku angielskim.

Zachęcamy do współtworzenia tematyki naszych warsztatów 


Najbliższe spotkanie będzie ostatnim w tym roku, ale już dzisiaj zapowiadamy kontynuację naszego cyklu. O tym, jakie tematy zostaną wybrane do realizacji, będą mogli zdecydować również Państwo. Jeśli określone zagadnienia szczególnie Państwa interesują, prosimy o email: ewa.szlachetka@eversheds-sutherland.pl 

Formularz rejestracyjny

Aby zapisać się na ten warsztat, prosimy wypełnić poniższy formularz. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.


DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.