Global menu

Our global pages

Close

Akademia EuroZamówień: Zamówienia przedkomercyjne sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej [UWAGA: zmiana terminu z 21 listopada na 12 grudnia]

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejny warsztat z prawa zamówień publicznych, odbywający się w ramach 4. edycji naszego cyklu „Akademia EuroZamówień”. Spotykamy się 12 grudnia, a rozmawiać będziemy o zamówieniach przedkomercyjnych jako metodzie na budowanie przewagi konkurencyjnej.

AKTUALIZACJA: Niestety musieliśmy odwołać pierwotnie zapowiadany termin 21 listopada. Wszyscy, którzy zapisali się na ten dzień, zostaną przez nas powiadomieni o zmianie. 

Kilka słów o temacie spotkania

Jedną z podstawowych strategii Unii Europejskiej jest wykorzystanie potencjału płynącego z innowacyjności. Innowacyjność wspierana jest przez takie programy, jak Europa 2020 czy Horizon 2020. Rozwój innowacyjnej gospodarki to także jeden z celów polskiego rządu wprost wskazany w tzw. Planie Morawieckiego. Instrumentem, który może ułatwić wdrażanie innowacyjnych technologii, są zamówienia przedkomercyjne.

Zamówienia przedkomercyjne to zamówienia na badania naukowe i prace rozwojowe przeprowadzane poza reżimem zamówień publicznych. Stanowią one szansę na skuteczne wdrożenie innowacji w takich dziedzinach jak np. energetyka, transport publiczny, ochrona zdrowia, ochrona środowiska, przemysł kosmiczny oraz smart cities.

W ramach zamówień przedkomercyjnych tworzone są nowe produkty, a także udoskonala się procesy produkcji lub budowy, powstają nowe metody marketingowe lub metody organizacji działalności gospodarczej. Skuteczne wykorzystanie tego narzędzia stawia zamawiającego w nowej roli, w której aktywnie współtworzy on kształt produktu lub usługi, ale ponosi tylko częściowe ryzyko i nie finansuje całości badań, a zarazem może być pierwszym klientem innowacyjnej technologii.

O czym będziemy rozmawiać?

  • Czy istnieją mechanizmy prawne regulujące zamówienia przedkomercyjne?
  • Czym zamówienia przedkomercyjne różnią się od innowacyjnych zamówień w ramach ustawy Pzp?
  • Co można zamówić w ramach zamówień przedkomercyjnych?
  • Czy można kupić sprzęt do badań poza ustawą Pzp?
  • Jak dokonać analizy stanu techniki i identyfikacji potrzeb?
  • Dlaczego alokacja ryzyka jest tak ważna w zamówieniach przedkomercyjnych?
  • Jak zachęcić wykonawców do wzięcia udziału w zamówieniach przedkomercyjnych?
Prowadzący
  • Julita Hoffmann | Radca prawny w zespole prawa zamówień publicznych 
  • Tomasz Zalewski | Radca prawny, partner zarządzający, szef praktyki prawa zamówień publicznych  

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. UWAGA: W odpowiedzi na prośby wielu z Państwa zdecydowaliśmy o nieco późniejszej godzinie rozpoczęcia warsztatów. Od teraz spotkania odbywać się będą w godz. 9.30-11.30. Rejestrację i poczęstunek śniadaniowy rozpoczynać będziemy o 9.00. 

Zachęcamy do współtworzenia tematyki naszych spotkań

Zależy nam, by organizowane przez nas warsztaty jak najlepiej odpowiadały Państwa potrzebom, dlatego jak zawsze zapraszamy do przesyłania propozycji tematów na adres: akademia.eurozamowien@eversheds-sutherland.pl. Z góry dziękujemy za wszystkie sugestie. 

Formularz rejestracyjny

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy wypełnić formularz rejestracyjny. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.