Global menu

Our global pages

Close

Elektronizacja zamówień publicznych - przygotujmy się na rewolucję w przetargach 

Podczas spotkania przedstawimy podstawowe aspekty prawne, jakie należy wziąć pod uwagę w procesie wrogiego przejęcia, w tym także najnowsze zmiany w przepisach oraz ich praktyczne zastosowanie. Omówimy również studia przypadków, na bazie których zaprezentowane zostaną wnioski i wskazówki, jak z sukcesem przeprowadzić proces obrony przed wrogim przejęciem.

Zapraszamy na kolejny warsztat z prawa zamówień publicznych, odbywający się w ramach 4. edycji naszego cyklu „Akademia EuroZamówień”. Już 9 stycznia wspólnie zastanowimy się, jak zamawiający i wykonawcy powinni przygotować się na elektronizację zamówień publicznych. 

Zarejestruj się przez poniższy formularz

Kilka słów o temacie spotkania

Od 18 października 2018 r. oferta cyfrowa w zamówieniach publicznych stanie się rzeczywistością. Zamawiającym zostało niewiele czasu, żeby przygotować się na zmianę w komunikacji z wykonawcami. Środki komunikacji elektronicznej będą musiały spełniać ustawowe wymagania dla systemów teleinformatycznych, umożliwiać stosowanie podpisu elektronicznego i zabezpieczać dostęp do złożonych ofert. Dlatego 35 tysięcy zamawiających i ponad 2 miliony wykonawców czeka na Platformę e-Zamówienia tworzoną przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Cyfryzacji. Nowa platforma zakupowa ma wesprzeć zamawiających w wypełnieniu niektórych obowiązków elektronizacji procesu udzielania zamówień publicznych.

Nowelizacja ustawy Pzp wprowadziła obowiązek elektronizacji zamówień publicznych. I chociaż system zna już pewne instrumenty elektroniczne wykorzystywane w zamówieniach, takie jak BZP, TED, licytacja i aukcja elektroniczna, to obowiązkowe składanie za pomocą środków elektronicznych wszystkich ofert, wniosku o dopuszczenie czy JEDZ to duże wyzwanie dla zamawiających i niewiadoma dla wykonawców. Jest już nowe rozporządzenie wskazujące wymagania techniczne i organizacyjne elektronicznej rzeczywistości. Zamawiający liczą jednak na to, że nowa Platforma e-Zamówienia spełni za nich te wymagania.  

O czym będziemy rozmawiać?

  • Jakie obowiązki mają zamawiający w związku z elektronizacją zamówień?
  • Kiedy zamawiający może zrezygnować z elektronizacji?
  • Jak wykonawcy mają się przygotować do elektronizacji zamówień?
  • Co to są e-Usługi?
  • Czym będzie Platforma e-Zamówienia?
  • Czy Platforma e-Zamówienia wyręczy zamawiających w elektronizacji zamówień?
  • Na jakim etapie jest tworzenie Platformy?
  • Co mają zrobić zamawiający, jeżeli UZP nie zdąży stworzyć Platformy do 18 października 2018 r.?
Prowadzący
  • Julita Hoffmann | Radca prawny w zespole prawa zamówień publicznych 
  • Tomasz Zalewski | Radca prawny, partner zarządzający, szef praktyki prawa zamówień publicznych  

Czas i miejsce

Spotkanie odbędzie się 9 stycznia 2018 roku w siedzibie kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland przy ul. Jasnej 14/16A. Rejestrację rozpoczynamy o godz. 9.00. Część merytoryczna potrwa od 9.30 do 11.30.

Formularz rejestracyjny

Aby zapisać się na to wydarzenie, prosimy wypełnić formularz rejestracyjny. O przyjęciu zgłoszenia każda osoba zostanie powiadomiona indywidualnie. Informujemy jednocześnie, że dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego przy zapisach będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń. Zastrzegamy, że pierwszeństwo udziału w tym i podobnych spotkaniach mają Klienci i partnerzy biznesowi kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland. Zgłoszenia prawników reprezentujących inne kancelarie będą brane pod uwagę w zależności od dostępności wolnych miejsc. Udział w spotkaniu jest nieodpłatny.

AKTUALIZACJA 4 STYCZNIA: Rejestracja na to wydarzenie została zamknięta. Na spotkanie nie ma już wolnych miejsc. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani tym tematem, prosimy o pozostawienie danych za pośrednictwem formularza znajdującego się poniżej. Poinformujemy Państwa, jeśli zdecydujemy o organizacji warsztatu w dodatkowym terminie.

DaneJestem klientem kancelarii: 

 Chcę otrzymywać materiały marketingowe od Eversheds Sutherland Łachowska-Brol Sp.k.