Global menu

Our global pages

Close
Krzysztof Feluch

Krzysztof Feluch

Of Counsel

Języki

Polski, Angielski

Zakres praktyki

Doświadczenie

Krzysztof Feluch jest adwokatem w zespole fuzji i przejęć w polskim biurze Eversheds Sutherland. 

Specjalizuje się w transakcjach M&A. Zajmuje się również sprawami korporacyjnymi, restrukturyzacją przedsiębiorstw, przygotowywaniem raportów z due diligence oraz ubezpieczeniami W&I warunków transakcji.  

Posiada prawie 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Przed dołączeniem do kancelarii był m.in. dyrektorem prawnym w firmie ISD, będącej największym ukraińskim inwestorem w Polsce, nabywcą Huty Częstochowa oraz Stoczni Gdańsk. Pracował też w polskich i międzynarodowych wiodących kancelariach prawnych. Wspiera klientów w zakresie transakcji kapitałowych, nieruchomościowych i w połączeniach. Pracuje dla wiodących spółek z sektora hutniczego i stoczniowego. Doradzał w sprawach zbycia udziałów Ivona Software, wiodącej polskiej spółki z branży IT, na rzecz Amazon. Reprezentował GDDKiA w wielu postępowaniach dotyczących budowy autostrad.

Posiada bogatą praktykę w realizacji projektów joint venture, doradzał m.in. przy tworzeniu wspólnego przedsięwzięcia przez Agencję Rozwoju Przemysłu i GSG Polska, będącego pionierską inwestycją, w efekcie której powstał pierwszy w Polsce producent wież wiatrowych dla europejskich operatorów farm wiatrowych. Ma na swoim koncie doradztwo dla Rolls-Royce przy powstaniu centrum serwisowego na terenie Portu Morskiego w Gdyni. Doradzał w około 50 projektach z zakresu fuzji i przejęć.

Jest autorem artykułów publikowanych w Rzeczpospolitej, Miesięczniku Kapitałowym i Przeglądzie Podatkowym. Jest też wykładowcą prawa gospodarczego dla aplikantów Izby Adwokackiej w Warszawie. Prestiżowe informatory prawnicze rekomendują go w kategoriach: fuzje i przejęcia, nieruchomości oraz przemysł stoczniowy.

Ostatnie projekty

The Legal 500 – The Clients Guide to Law Firms