Global menu
Our global pages
Close- Global home
- About us
- Global services/practices
- Industries/sectors
- Our people
- Events/webinars
- News and articles
- Eversheds Sutherland (International) Press Hub
- Eversheds Sutherland (US) Press Hub
- News and articles: choose a location
- Careers
- Careers with Eversheds Sutherland
- Careers: choose a location

Marta Gadomska-Gołąb
Partner
marta.gadomska-golab@eversheds-sutherland.pl
+48 22 50 50 732
Polska
Języki
Polski, Angielski
Zakres praktyki
- Commercial
- Sektor żywnościowy
- Doradztwo regulacyjne
- Sektor ochrony zdrowia
- Sektor farmaceutyczny
- Prawo konkurencji
- E-commerce
- Własność intelektualna
Doświadczenie
Marta Gadomska-Gołąb jest radcą prawnym, partnerem współkierującym praktyką Consumer Product Compliance & Life Sciences w kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland.
Specjalizuje się w kwestiach regulacyjnych związanych z bezpieczeństwem produktu oraz w zagadnieniach cywilistycznych związanych z obrotem produktami, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z konsumentami. Zajmuje się również prawem farmaceutycznym, żywnościowym oraz kwestiami odpowiedzialności za produkt oraz prawem reklamy.
Jej zainteresowania zawodowe obejmują również badania kliniczne i R&D w sektorze ochrony zdrowia. Angażuje się w liczne inicjatywy związane z rozwojem nowych technologii w medycynie. Doradza startupom medycznym.
Posiada 13-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu. Pracuje dla wiodących spółek z sektora farmaceutycznego, żywnościowego, FMCG, AGD, RTV, odzieżowego i meblarskiego. Wspiera klientów w zakresie znakowania i prezentacji produktu, jego zgodności z wymogami sektorowymi oraz REACH, a także w zakresie umów i modeli dystrybucji na wszystkich szczeblach obrotu. Doradzała w przy wprowadzeniu pierwszego na polskim rynku modelu dystrybucji bezpośredniej w sektorze farmaceutycznym. Opiniuje kampanie reklamowe w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych, prawa własności intelektualnej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie reklamy produktów regulowanych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów leczniczych, aptek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywienia, alkoholu, wyrobów tytoniowych.
Reprezentowała firmy w wielu postępowaniach przed organami nadzoru, dotyczących bezpieczeństwa produktów, w tym jego znakowania i składu, a także w postępowaniach dotyczących praktyk naruszających zbiorowe interesu konsumentów, w tym w związku ze stosowanymi przez przedsiębiorców procedurami reklamacyjnymi.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i negocjacji umów na badania kliniczne, przygotowywania procedur z zakresu badań klinicznych, formularzy ICF i kwestii związanych z finansowaniem badań. Tworzyła procedury wewnętrzne (SOP) dla firm żywnościowych i farmaceutycznych (w tym w zakresie relacji z HCP) oraz przeprowadzała audyty prawne i compliance w sektorze farmaceutycznym.
Brała udział w przygotowywaniu i opiniowaniu projektów zmian legislacyjnych z zakresu refundacji, reklamy i badań klinicznych współpracując z organizacjami branżowymi i środowiskiem akademickim.
Jest członkiem założycielem Polskiej Koalicji na Rzecz Medycyny Personalizowanej oraz członkiem Polskiej Izby Informatyki Medycznej. Prestiżowe informatory prawnicze rekomendują ją w dziedzinie Life Sciences.
Ukończyła University of Florida Levin College of Law oraz Podyplomowe Studium Własności Intelektualnej na UW. Jest wykładowcą studiów podyplomowych z zakresu badań klinicznych prowadzonych przez UJ. Pisze prace doktorską na temat zgód pacjentów i prawa badań klinicznych.
Marta Gadomska-Gołąb jest radcą prawnym, partnerem współkierującym praktyką Commercial w polskim biurze Eversheds Sutherland.
Specjalizuje się w kwestiach regulacyjnych związanych z bezpieczeństwem produktu oraz w zagadnieniach cywilistycznych związanych z obrotem produktami, ze szczególnym uwzględnieniem relacji z konsumentami. Zajmuje się również prawem farmaceutycznym, żywnościowym oraz kwestiami odpowiedzialności za produkt oraz prawem reklamy. Jej zainteresowania zawodowe obejmują również badania kliniczne i R&D w sektorze ochrony zdrowia. Angażuje się w liczne inicjatywy związane z rozwojem nowych technologii w medycynie. Doradza startupom medycznym.
Posiada 15 lat doświadczenia w doradztwie prawnym dla biznesu. Pracuje dla wiodących spółek z sektora farmaceutycznego, żywnościowego, FMCG, AGD, RTV, odzieżowego i meblarskiego. Wspiera klientów w zakresie znakowania i prezentacji produktu, jego zgodności z wymogami sektorowymi oraz REACH, a także w zakresie umów i modeli dystrybucji na wszystkich szczeblach obrotu. Doradzała w przy wprowadzeniu pierwszego na polskim rynku modelu dystrybucji bezpośredniej w sektorze farmaceutycznym. Opiniuje kampanie reklamowe w zakresie zwalczania nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych, prawa własności intelektualnej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie reklamy produktów regulowanych, ze szczególnym uwzględnieniem produktów leczniczych, aptek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, alkoholu i wyrobów tytoniowych.
Reprezentowała firmy w wielu postępowaniach przed organami nadzoru, dotyczących bezpieczeństwa produktów, w tym jego znakowania i składu, a także w postępowaniach dotyczących praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów, w tym w związku ze stosowanymi przez przedsiębiorców procedurami reklamacyjnymi.
Posiada bogate doświadczenie w zakresie tworzenia i negocjacji umów na badania kliniczne, przygotowywania procedur z zakresu badań klinicznych, formularzy ICF i kwestii związanych z finansowaniem badań. Tworzyła procedury wewnętrzne (SOP) dla firm żywnościowych i farmaceutycznych (w tym w zakresie relacji z HCP) oraz przeprowadzała audyty prawne i compliance w sektorze farmaceutycznym. Brała udział w przygotowywaniu i opiniowaniu projektów zmian legislacyjnych z zakresu refundacji, reklamy i badań klinicznych współpracując z organizacjami branżowymi i środowiskiem akademickim.
Jest członkiem założycielem Polskiej Koalicji na Rzecz Medycyny Personalizowanej oraz członkiem Polskiej Izby Informatyki Medycznej. Prestiżowe informatory prawnicze rekomendują ją w dziedzinie Life Sciences. W 2018 roku została powołana na mediatora oraz koncyliatora Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Dotyczących Żywności PFPŻ. Jest współautorką książki "Prawo konsumenckie. Komentarz" (C.H. Beck, 2019). Współtworzy kancelaryjny blog W ramach regulacji >
Ukończyła University of Florida Levin College of Law oraz Podyplomowe Studium Własności Intelektualnej na UW. Jest wykładowcą studiów podyplomowych z zakresu badań klinicznych prowadzonych przez UJ. Pisze pracę doktorską na temat zgód pacjentów i prawa badań klinicznych.
Ostatnie projekty
- Doradztwo na rzecz jednego z czołowych producentów żywności specjalnego przeznaczenia dla dzieci w zakresie postępowań przed organami nadzoru w zakresie znakowania i składu produktów
- Reprezentowanie sieci wiodących marek odzieżowych w postępowaniu wyjaśniającym dotyczącym praktyk stosowanych wobec konsumentów
- Tworzenie procedur wewnętrznych dotyczących dystrybucji oraz reklamy dla firmy z sektora żywnościowego
- Doradztwo na rzecz jednego z największych producentów urządzeń RTV i AGD, aparatów i kamer cyfrowych, sprzętu komputerowego i mobilnego w zakresie zgodności z prawem oznakowania produktów, prowadzonych kampanii reklamowych oraz realizacji przez konsumentów uprawnień z tytułu rękojmi za wady rzeczy oraz gwarancji
- Doradztwo dla producenta wyposażenia domu w zakresie bezpieczeństwa produktu i reklamy
- Doradztwo dla jednego z największych na świecie producentów artykułów wielobranżowych w zakresie bezpieczeństwa produktu, w tym zgłoszeń do UOKIK i wycofania produktu
