Global menu

Our global pages

Close
Piotr Korszla

Piotr Korszla

Of Counsel

Języki

Polski, Angielski

Zakres praktyki

Doświadczenie

Piotr Korszla jest doradcą podatkowym zajmującym stanowisko Of Counsel w kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Jest doświadczonym ekspertem z zakresu doradztwa podatkowego obejmującego problematykę podatków dochodowych, a w szczególności podatku dochodowego od osób prawnych. W swojej karierze doradzał w zakresie aspektów podatkowych przy wielu kompleksowych transakcjach, takich jak połączenia i przejęcia przedsiębiorstw, reorganizacje grup kapitałowych oraz projektował wdrażanie międzynarodowych struktur finansowo-holdingowych. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe w obsłudze podatkowej biznesu, zdobyte podczas pracy w firmach z tzw. Wielkiej Czwórki.

Przez 17 lat pracował w PricewaterhouseCoopers, w tym przez wiele lat jako dyrektor i lider zespołu zajmującego się obsługą klientów z sektora markowych dóbr konsumpcyjnych, handlu i dystrybucji. Ma również praktyczne doświadczenie w zakresie świadczenia usług doradztwa księgowego, zdobyte w trakcie kierowania działem świadczącym usługi księgowe w PricewaterhouseCoopers.

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja: prawo finansowe) oraz licencjonowanym doradcą podatkowym.