Global menu

Our global pages

Close
Renata Patoka

Renata Patoka

Counsel

Języki

Polski, Angielski

Zakres praktyki

Doświadczenie

Renata Patoka jest adwokatem, współkieruje zespołem fuzji i przejęć oraz doradztwa korporacyjnego w kancelarii Eversheds Sutherland Wierzbowski .

Specjalizuje się w obsłudze transakcji M&A, a także w prawie handlowym i bieżącej obsłudze przedsiębiorstw. Posiada 20-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym dla biznesu.

Przez wiele lat współpracy z kancelarią doradzała w licznych projektach fuzji i przejęć firm z różnych sektorów gospodarki. Przygotowywała, negocjowała i koordynowała różnego rodzaju krajowe i międzynarodowe transakcje w tym obszarze, na różnym etapie procesu inwestycyjnego. Przeprowadzała procesy due diligence, nadzorując przy tym pracę zespołów zarówno lokalnie, jak i międzynarodowo. Na co dzień wspiera wiodące firmy międzynarodowe w zakresie ich bieżącej działalności w Polsce, a także koordynuje prace innych jurysdykcji w tym obszarze. Doradza też w procesach restrukturyzacji. Ma bogatą praktykę w realizacji projektów obejmujących doradztwo na rzecz kluczowych ubezpieczycieli w zakresie oceny ryzyka przy ubezpieczeniu oświadczeń i zapewnień w transakcjach fuzji i przejęć (Warranty & Indemnity insurance), z uwzględnieniem koordynacji projektów realizowanych przez międzynarodowe zespoły.

Uczestniczy w licznych projektach nieruchomościowych dla klientów działających lub rozpoczynających działalność na polskim rynku, w szczególności opracowując dla nich umowy najmu, negocjując warunki umów oraz wspierając prawnie na etapie odbioru lokali. Doradza przy transakcjach nieruchomościowych.

Z pasją rozwija współpracę wewnątrz sieci Eversheds Sutherland w rejonie nordyckim i bałtyckim.

Jest autorką rozdziału pt. “Problematyka suplementów diety” w monografii pt. “Studia z prawa żywnościowego” pod red. prof. Małgorzaty Korzyckiej-Iwanow, wyd. Liber 2006.

Ostatnie projekty
| Doradztwo dla spółki Fitness World, będącej prężnie rozwijającym się podmiotem w branży fitness, w nabyciu nowych klubów w Polsce  
| Doradztwo dla spółki Tokio Marine HCC – International Group, ubezpieczyciela obsługującego m.in. ubezpieczenia oświadczeń i zapewnień w transakcjach fuzji i przejęć przy udzielaniu polis tego typu 
| Doradztwo dla spółki AIG Europe Limited, ubezpieczyciela obsługującego m.in. ubezpieczenia oświadczeń i zapewnień w transakcjach M&A przy udzielaniu polis tego typu oraz przy roszczeniach zgłoszonych przez ubezpieczonych z tytułu W&I insurance. 
| Doradztwo dla spółki SGX Sensortech Limited w międzynarodowej transakcji sprzedaży na rzecz Amphenol Ltd. UK 100% udziałów wszystkich spółek SGX Sensortech – lidera rynku w zakresie innowacyjnych urządzeń sensorycznych i detekcyjnych
| Doradztwo dla BGK Nieruchomości, zajmującego się realizacją inwestycji mieszkaniowych, przy obsłudze transakcji inwestycyjnych z deweloperami

Ostatnie projekty

English version > 

The Legal 500 – The Clients Guide to Law Firms