Global menu

Our global pages

Close

Venture capital

Zespół PE/VC działa w ramach praktyki fuzji i przejęć.

Specjalizujemy się w obsłudze inwestorów venture capital w relacjach z inwestorami prywatnymi, publicznymi (PFR) i międzynarodowymi (EIF, EBRD). Pracujemy przy inwestycjach we wszystkich fazach rozwoju przedsiębiorstw – począwszy od startupów na etapie seed capital, early growth po inwestycje w duże spółki.

Wyróżnia nas duże doświadczenie sektorze nowych technologii oraz innowacyjnych produktów.

Nasz zespół ma szerokie doświadczenie w pracy nad złożonymi transakcjami z udziałem podmiotów z sektora nowych technologii oraz innowacyjnych produktów, usług lub procesów. Wiemy, jak funkcjonują te sektory, analizujemy trendy rynkowe i wyzwania, dzięki czemu dostarczamy klientom nie tylko wsparcie prawne, ale i wiedzę ułatwiającą podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.

Mamy mocny zespół zapewniający obsługę transakcji na wysokim i powtarzalnym poziomie.

Złożone transakcje wymagają zaangażowania doświadczonego zespołu prawników mogących zapewnić powtarzalność i najwyższą jakość obsługi transakcji. Przy każdym projekcie oferujemy wsparcie doradców biegle poruszających się we wszystkich dziedzinach z nim związanych.

Zapewniamy kompleksową obsługę prawną inwestycji funduszy venture capital.

Pracujemy przy transakcjach pozyskania kapitału we wszystkich fazach rozwoju spółek prywatnych, wspierając fundusze venture capital w kwestiach prawnych związanych ze strukturą inwestycji i formą pozyskania kapitału oraz w relacjach pomiędzy inwestorami a podmiotami pozyskującymi kapitał.

Prowadzimy transakcje krajowe oraz międzynarodowe.

Dzięki współpracy z kolegami w ramach Eversheds Sutherland możemy wspierać klientów nie tylko w Polsce, ale również w Azji, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie. Jesteśmy szczególnie aktywni w Europie Środkowo-Wschodniej, krajach bałtyckich oraz Skandynawii.

Zakres doradztwa

  • Negocjacje i przygotowanie term sheet 
  • Badanie stanu prawnego (due diligence) typu red flag albo kompleksowe 
  • Opracowywanie struktury prawnej i podatkowej transakcji 
  • Przygotowanie dokumentacji transakcyjnej (umowy inwestycyjnej wraz z zabezpieczeniami, dokumenty korporacyjne i inne)
  • Reprezentowanie w negocjacjach
  • Reprezentowanie przed organami, instytucjami i innymi podmiotami w zakresie koniecznym do zamknięcia transakcji 
  • Udział w podpisaniu i zamknięciu transakcji 
  • Wsparcie posttransakcyjne obejmujące nadzór nad przestrzeganiem założeń inwestycji oraz egzekwowanie zobowiązań wynikających z umowy inwestycyjnej 
  • Opracowanie programów zatrudnienia oraz programów motywacyjnych i opcyjnych (w tym VSOP) dla kluczowego personelu spółki pozyskującej kapitał 
  • Obsługa dalszych rund finansowania lub wyjścia z inwestycji

 

Ewa Szlachetka